• Uzyczenie sprzętu komputerowego

    15 maja 2020 roku Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach na podstawie umowy użyczenia sprzętu komputerowego zawartej między Województwem Lubelskim a Gminą Trzeszczany, otrzymała od organu prowadzącego w bezpłatne użytkowanie do celów edukacyjnych 4 tablety wraz z oprogramowaniem oraz transmisją danych. Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących uczniów aby ułatwić im realizację podstawy programowej w formie zdalnego nauczania.

    W imieniu uczniów i ich rodzin dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach składa serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Trzeszczany Panu Stanisławowi Czarnocie za wsparcie udzielane naszym uczniom.

  • Szkoła zdalna

    23 kwietnia 2020 r. Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach otrzymała od organu prowadzącego 7 laptopów z pełnym oprogramowaniem i 2 tablety z dostępem do Internetu. Środki na zakup laptopów , staraniem Wójta Gminy Trzeszczany Pana Stanisława Czarnoty, pozyskano w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 Oś I” Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „ wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” podczas realizacji projektu grantowego „ ZDALNA SZKOŁA”.

    Otrzymane urządzenia wypożyczono najbardziej potrzebującym uczniom, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów klasy ósmej. Sprzęt jest wykorzystywany do realizacji podstawy programowej w formie nauki zdalnej. Jesteśmy wdzięczni, dziękujemy.

    W dalszym ciągu potrzeby wśród uczniów z tym zakresie są duże.

  • Nauka w szkole w okresie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Trzeszczanach informuje, że na podstawie rozporządzenie MEN z 20 marca 2020 r., działalność dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza szkoły została ograniczona.

    Nauka w szkole w okresie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. będzie realizowana na odległość z wykorzystaniem następujących metod, technik i wszelkich możliwych form kontaktu:

    1. Podstawowe narzędzie dla klas IV – VIII to bezpłatna platforma WSiPnet, na której nauczyciele przedmiotów będą udostępniać zadania niezbędne do realizacji podstawy programowej z poszczególnych przedmiotów.
    2. Klasy 0 – IIII – poczta mailowa i inne komunikatory.
    3. W sytuacjach trudnych dopuszczamy również inne formy kontaktu jak: poczta mailowa, telefon, inne komunikatory, materiały w formie papierowej.

    Obowiązki ucznia:

    1. Codziennie ( najlepiej w godzinach przedpołudniowych) uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych zgodnie z podanym przez wychowawcę planem zajęć.
    2. Wykonywać polecenia nauczycieli umieszczone na bezpłatnej platformie WSiPnet i w innych formach komunikacji elektronicznej.
    3. Frekwencja uczniów będzie sprawdzana.
    4. Praca uczniów będzie podlegać sprawdzaniu i ocenianiu przez nauczycieli. Oceny z nauczania na odległość również będą miały wpływ na klasyfikację i promocję.
    5. Premiowana będzie aktywność i zaangażowanie ucznia.

    Szanowni Rodzice:

    1. Zadbajcie, aby Wasze dziecko miało dostęp do komputera, Internetu lub innych urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną.
    2. Motywujcie swoje dziecko do codziennej, systematycznej pracy.
    3. Kontrolujcie jak najczęściej pracę swojego dziecka.
    4. Zadbajcie o to, aby Wasze dziecko bezpiecznie korzystało z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną.
    5. Nauka na odległość będzie realizowana przy użyciu podręczników i ćwiczeń obowiązujących w szkole w roku szkolnym 2019/2020.
    6. We wszystkich sprawach związanych z nauczaniem rodzice i uczniowie mogą kontaktować się telefonicznie lub mailowo z wychowawcami klas i nauczycielami przedmiotów.
    7. Wychowawcy klas zapoznają Państwa z planami zajęć obowiązującymi na czas od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r.


    Apeluję o przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Pozostańmy w domu.

    Życzę wszystkim zdrowia i liczę na Państwa zrozumienie.

    Dyrektor Szkoły

  • Dzień Babci i Dziadka

    Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczynią Anetą Ziółkowską przygotowali piękną uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście wysłuchali życzeń w postaci wierszy i piosenek w wykonaniu swoich wnuków.

  • Grudniowa Nadzieja

    Szkolne Koło PCK w dniach od 4 do 19 grudnia 2019 roku przeprowadziło świąteczną akcję charytatywną GRUDNIOWA NADZIEJA. Koło zebrało 112 kg żywności trwałej, która została przekazana do GOPS-u Trzeszczany.

  • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    W dniu 10 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się 28 FINAŁ WOŚP. Motto tegorocznego finału::"Dla Dziecięcej Medycyny Zabiegowej". Puszka wraz z zebraną kwotą pieniędzy została przekazana do Sztabu WOŚP w Hrubieszowie, gdzie nastąpi jej przeliczenie.

  • Koło Misyjne w kościele parafialnym

    Dzisiaj w kościele parafialnym Koło Misyjne wraz z chórem szkolnym rozpoczęło kolędowanie na misje . W tym roku wspieramy dzieci z AMAZONII. Wszystkim Kolędnikom, rodzicom i nauczycielom biorącym udział w akcji kolędniczej serdecznie dziękuję i zapraszam kolejny raz na 30.12.2019r. (poniedziałek). Opiekun Koła Misyjnego - B. Gryn

  • Jasełka szkolne

    Tradycyjnie w ostatni dzień nauki szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się wszyscy na wspólnym opłatku. W atmosferę Świąt wprowadzili nas grupa misyjna i chór szkolny, którzy podczas programu artystycznego kolędowali na rzecz dzieci z Amazonii.

  • Matematyczny Multitest

    W dniu 22 października 2019 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny MULTITEST 2019 zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VII i VIII, przygotowywani przez panią Annę Więch. Uczennica klasy VIII – AMELIA FERENC otrzymała tytuł laureata tego konkursu.

    Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych konkursach!

  • Andrzejki

    28 listopada 2019 r. tradycyjnie jak co roku odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Największym zainteresowaniem cieszyły się utwory muzyczne do których dzieci mogły układać własną choreografię. Nie mniejszą popularność zyskał salon wróżb, którego wystrój przygotowała klasa szósta. We wróżki i wróżbitów wcieliły się dzieci z klasy piątej, które każdemu przepowiedziały szczęśliwą przyszłość. Uczniowie klasy siódmej udekorowali salę taneczną, a za przygotowanie słodkiego poczęstunku odpowiedzialni byli uczniowie klasy ósmej. Zdaniem uczestników naszej imprezy, zabawa należała do bardzo udanych.

  • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

    W dniu 27 listopada 2019 roku uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w im. C.K. Norwida w Trzeszczanach złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Razem z pierwszakami świętowała cała społeczność uczniowska, nauczyciele oraz licznie przybyli rodzice . Tradycyjnie dzieci z klasy I zostały obdarowane upominkami od starszych kolegów, wychowawcy i rodziców. Rodzice pierwszaków przygotowali dla klas 0-III słodki poczęstunek, a uczniowie SU zapewnili wesołą zabawę przy dźwiękach skocznej muzyki.

  • Ojczyzna zwykłe słowo, a tyle znaczy

    Ojczyzna to piękne słowo, jak je tłumaczyć?

    Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Trzeszczanach uczcili rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę programem artystycznym zaprezentowanym w kościele parafialnym. Montaż słowno-muzyczny obejrzeli zaproszeni goście, rodzice i przybyli parafianie. Dziękujemy młodym artystom i ich rodzicom za piękną, patriotyczną postawę.

  • "Wrzesień 39"

    "Wrzesień 39", czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita- pokaz historyczny przygotowany przez Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO.

  • Chemia nie jest trudna…..

    Chemia nie jest trudna….. wiedza o tym uczniowie klas siódmych , którzy w ramach realizacji projektu edukacyjnego przekazują swoją wiedzę młodszym kolegom i koleżankom. Głównym celem tego projektu jest nauka poprzez zabawę.

    Uczniowie klasy siódmej każdej ze szkół z terenu naszej gminy, przeprowadzą trzy spotkania dla uczniów klasy czwartej ,w ramach których wykonają z nimi doświadczenia wykorzystujące substancje i przedmioty znajdujące się w każdym gospodarstwie domowym. Doświadczenia są proste , efektowne ale przede wszystkim bezpieczne i wykonane pomimo braku pracowni z dbałością o obowiązujący każdego chemika regulamin.

    Zarówno prowadzący jak i wykonujący doświadczenia mają fartuch , rękawiczki, okulary oraz stosują się do ustalonych procedur.

  • BUDZIMY DO MISJI! ( Szkolne Koło Misyjne w Trzeszczanach)

    „Nie możemy zrobić nic wielkiego – za to małe rzeczy z wielką miłością.” – słowa Matki Teresy z Kalkuty już trzeci rok są myślą przewodnią działalności Szkolnego Koła Misyjnego w Trzeszczanach.

    Chociaż Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny "Ochrzczeni i Posłani" jest już za nami, to w pamięci Koła Misyjnego pozostanie na długo.

    „ Adopcja Serca”, udział w Turnieju Tenisa Stołowego „ Z myślą o misjonarzach”, misyjny „kącik” w szkole, to niektóre wydarzenia misyjne naszego koła z minionego miesiąca. Najwięcej pozytywnych przeżyć dostarczył nam ostatni tydzień października.

    Dzięki zaangażowaniu Księdza Proboszcza i przychylności Pani Dyrektor gościliśmy w naszej szkole Siostrę Anafridę Biro- Misjonarkę pochodzącą z Tanzanii, a w parafii dodatkowo Siostrę Annę ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki. Mieliśmy okazję poczuć Afrykę na żywo, posłuchać o życiu na misjach i potrzebach krajów misyjnych. Świadectwa... spotkania z dziećmi w klasach... wspólne nabożeństwo różańcowe o tematyce misyjnej ... mnóstwo pozytywnej energii i garść cennych informacji o odległej Afryce na ostatnim apelu to „skarby” jakie otrzymaliśmy na zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Spotkania z Misjonarkami były lekcją miłości Pana Boga poprzez szeroko otwarte serce na drugiego człowieka. Będą one dodatkową motywacją dla dzieci do jeszcze większego zaangażowania w działalność misyjną.

  • Doradztwo zawodowe

    Dnia 29.10.2019r. uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Trzeszczanach w ramach realizacji zadań z doradztwa zawodowego oraz przygotowując się do wyboru szkoły ponadpodstawowej poznawali interesujące ich zawody i miejsca pracy.

    Wizyta w koszarach wojskowych 2 Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala była okazją do poznania historii pułku oraz pracy żołnierza zawodowego, którą przybliżył plutonowy Michał Dec. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt wojskowy, którym wybrali się na krótka przejażdżkę po koszarach.

    Następnie uczniowie udali się do Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie. Podczas wizyty zwiedzili teren obiektu, min.: hangar lotniczy, strzelnicę, cele więzienne. Obejrzeli również prezentację przybliżającą pracę funkcjonariuszy straży celnej. Przewodnikiem po placówce był kapitan Zbigniew Nowosad.

    Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Hotelu & Restauracji Gniecki w Hrubieszowie. O pracy w hotelu i restauracji opowiedziała p. Jagoda Kaszyryn. Uczniowie obejrzeli wnętrze pokoi hotelowych, sale bankietowe i balowe oraz skorzystali z usług restauracji degustując się wybranymi potrawami.

    Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z wybranymi zawodami, kształtowanie pozytywnych postaw wobec pracy i edukacji oraz pobudzanie, rozpoznawanie i rozwijanie predyspozycji zawodowych. Opiekunami wycieczki były: p. Marta Kamieniecka, p. Anna Baj i p. Irena Tatarczak.

    Wszystkim placówkom gorąco dziękujemy za umożliwienie nam poznania ciekawych zawodów i miejsc pracy.

  • "Dalej nas prowadzisz ..."

    41 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową nasza szkoła uczciła uroczystym apelem. Przygotowany przez uczniów klas IV - VIII montaż słowno muzyczny przybliżył postać świętego Jana Pawła II oraz nawiązał do obchodów XIX Dnia Papieskiego, który w tym roku przeżywaliśmy pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!". W tym dniu nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni otrzymali podziękowania za ich codzienny trud, zaangażowanie i poświęcenie.

    Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością:

    Wójt Gminy Trzeszczany - pan Stanisław Czarnota

    Inspektor ds. oświaty przy Urzędzie Gminy Trzeszczany - pani Anna Błaszczuk - Jeleń

    Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Jolanta Wołk

    Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców - pani Iwona Łącz

  • Pokazy chemiczne w Lublinie

    18 października klasy siódme i ósme z terenu naszej gminy uczestniczyły w wycieczce szkolnej . Głównym celem wyjazdu były pokazy chemiczne na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie. Uczniowie brali udział w pokazach dotyczących chemii zarówno w życiu codziennym jak i tej bardziej naukowej. Nie zabrakło wybuchów oraz dymiących zlewek. Uczniowie mogli zobaczyć, że chemia jest bardzo ciekawa i kolorowa. Następnym etapem wycieczki było kino. Wspólnie obejrzeliśmy poruszający film „Był sobie pies 2”

  • Programowanie PixBlocks

    W dniu 22 października 2019 r. uczniowie klasy V i VI naszej szkoły, podczas zajęć z informatyki prowadzonych przez panią Annę Więch, wzięli udział w webinarze zorganizowanym przez pana Mateusza Górkę – specjalistę ds wdrożeń i programowania PixBlocks. Pan Mateusz w sposób bardzo ciekawy i przyjazny przybliżył uczniom działanie aplikacji PixBlocks oraz wprowadził młodzież w świat kodowania i programowania. Uczniowie byli zachwyceni zajęciami, wykonywali samodzielnie ćwiczenia i zadania z programowania oraz mieli okazję stworzenia własnej gry. Mamy nadzieję,że wśród uczniów naszej szkoły znajdą się przyszli programiści.

    Uczniów zainteresowanych programowaniem oraz wzięciem udziału w konkursie zapraszamy po więcej informacji do nauczyciela informatyki pani Anny Więch lub na stronę https://pixblocks.com

  • Spotkanie Policjantów z uczniami SP w Trzeszczanach

    24 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach uczestniczyli w spotkaniu z policjantamiPosterunku Policji w Trzeszczanach.

    Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.

    Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VIII. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Prowadząca pogadankę uświadomiła uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

    Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

    Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.

  • "Uff, jak gorąco, prąd elektryczny, ruch obrotowy" – pokazy z fizyki na UMCS.

    W dniu 18 września 2019 roku uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły uczestniczyli w pokazach z fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe. W programie 60-tych pokazów były: ruch obrotowy, ciepło, prąd elektryczny i rezonanse. Młodzież miała okazję nie tylko zobaczyć efektowne doświadczenia, ale też brać w nich czynny udział. Wahadło Foucaulta, siła Coriolisa, prawo Ohma, silnik Stirlinga, efekt naskórkowości, rura Rubensa, konwekcja, kula plazmowa i siła dośrodkowa – to tylko niektóre fantastyczne eksperymenty, które oglądaliśmy. I zawsze doświadczenia te miały praktyczne odniesienia do naszego codziennego życia. Fizyka jest wśród nas! Ponadto pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie zwiedzili Szklarnię Ogrodu Botanicznego oraz Dworek Kościuszków. Organizatorem wycieczki była pani Anna Więch.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Na apelu Pani Dyrektor Małgorzata Korzeniowska serdecznie powitała społeczność uczniowską, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz rodziców. Przedstawiła komunikaty oraz życzyła wszystkim dużo zapału, cierpliwości i sił do pracy.