• Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

    22 czerwca 2018 roku zakończył się kolejny rok szkolny. Na uroczystym apelu Pani Dyrektor Małgorzata Korzeniowska podsumowała wyniki całorocznej pracy. Najlepszym uczniom wręczyła odznaki wzorowego ucznia, świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

  • Dzień dziecka

    19 czerwca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dopisała wspaniała pogoda oraz humory. Uczniowie mieli możliwość wykazać się w różnych konkurencjach sportowych:

    • przenoszenie wody,
    • jajko na łyżce
    • rzut do kosza,
    • strzał do bramki,
    • dwa ognie,
    • toczenie piłki lekarskiej slalomem,
    • mecz siatkówki dziewczyny- skład mieszany kl. IV-VII
    • mecz piłki możnej chłopcy- skład mieszany kl. IV-VII.

    Po zmaganiach konkursowych, dla ochłody, strażacy przygotowali sztuczny deszcz. Dodatkową atrakcją były pokazy Państwowej Straży Pożarnej z Hrubieszowa, Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzeszczan, Straży Granicznej z Hrubieszowa, Zakładu Karnego z Hrubieszowa. Tradycyjnie dzieci dostały kiełbaski z grilla oraz słodycze.

  • Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek

    11 czerwca 2018 roku odbył się koncert piosenki patriotycznej z okazji święta Patrona naszej szkoły Cypriana Kamila Norwida oraz 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V razem z wychowawcą Panią Martą Kamieniecką i chór szkolny pod kierunkiem Pani Barbary Gryn. Występ dzieci dostarczył wszystkim pozytywnych wrażeń i przypomniał twórczość Patrona naszej szkoły oraz wydarzenia z historii Ojczyzny.

  • Kalkulator graficzny - awans do finału!

    6 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu z obsługi kalkulatora graficznego. Zajęcia zorganizowane przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu zapewniały każdemu z uczestników instruktaż, materiały i kalkulator graficzny. Po dwugodzinnym szkoleniu uczniowie mieli do wykonania 10 konkursowych zadań z zakresu wyrażeń wymiernych, potęg, równań z jedną niewiadomą i wykresów złożonych funkcji.

    Do 24-osobowej listy finalistów III Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka z kalkulatorem graficznym” zorganizowanego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu dołączyła nasza uczennica Aleksandra Najczuk.

    Gratulacje!!! Życzymy powodzenia we wrześniowym finale.

  • Obchody 227 rocznicy Konstytucji 3 Maja

    Uczniowie klasy VI z chórem szkolnym Szkoły Podstawowej imienia Cypriana Kamila Norwida w Trzeszczanach przedstawili całej społeczności apel poświęcony obchodom 227 rocznicy Konstytucji 3 Maja – pierwszej konstytucji państwa w Europie. Uroczystość przebiegała w odświętnej atmosferze. Mając na uwadze młode grono słuchaczy, apel zaprezentowano w formie scenki, co spotkało się z dużym zrozumieniem tematu wśród najmłodszej publiczności.

  • O zdrowie dbamy bo jedno mamy

    Dnia 27 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole apel profilaktyczny z okazji Miesiąca Kultury Zdrowotnej pod hasłem "O zdrowie dbamy bo jedno mamy" przygotowany przez uczniów klas 0 i I pod kierunkiem pani Anety Ziółkowskiej. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny ukazujący zdrowy styl życia. Młodsze klasy zaprezentowały swoim starszym kolegom zagrożenia spowodowane niewłaściwym odżywianiem. W swoich humorystycznych scenkach zwrócili uwagę na negatywne skutki przebywania w nadmiernym hałasie i zaniedbywania higieny, w tym higieny jamy ustnej. W przedstawieniu zwrócono uwagę na aktywne spędzanie wolnego czasu, gdyż są one ważnym czynnikiem warunkującym zdrowie i zapewniającym dobre samopoczucie. Były piosenki i wiersze, ale najbardziej podobał się Taniec Zdrowia.

    Apel z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości naszych uczniów, że warto zainwestować we własne zdrowie.

  • Zawodowy strzał w dziesiątkę

    W dniu 13 kwietnia uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą Anną Więch odwiedzili Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, gdzie zorganizowano inicjatywę „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”. Oferta szkoły miała za zadania zachęcić młodych uczniów do podjęcia nauki w szkołach branżowych i technikach. Uczniowie poznawali bazę warsztatów szkolnych. Odwiedzili działy: budowlany, mechaniczno – ślusarski, stację kontroli pojazdów, stanowiska w pracowni elektrotechniki i elektroniki. Skosztowali również wypieków przygotowanych przez uczniów klas o profilu gastronomiczny. Wychowankowie klasy VII spróbowali „swoich sił za kółkiem” – pod okiem instruktora praktycznej nauki zawodu kształcili swoje umiejętności kierując nowym Suzuki Baleno. Każdy podczas prezentacji oferty szkół ponadgimnazjalnych mógł znaleźć coś dla siebie.

  • Kalkulator graficzny

    6 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu z obsługi kalkulatora graficznego.

    Zajęcia zorganizowane przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiaka w Zwierzyńcu zapewniały każdemu z uczestników instruktaż, materiały i kalkulator graficzny. Po dwugodzinnym szkoleniu uczniowie mieli do wykanania 10 konkursowaych zadań z zakresu wyrażeń wymiernych, potęg, równań z jedną niewiadomą i wykresów złożonych funkcji.

    Czekamy na wyniki i życzymy sukcesu.

  • Akcja charytatywna - "Karma dla pupila"

    27 marca 2018 roku zakończyła się III edycja akcji charytatywnej " Karma dla pupila" zorganizowanej przez GOK w Trzeszczanach, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Trzeszczany Pana Stanisława Czarnoty.

    Rozstrzygnięty został również konkurs o nagrodę Pana Wójta dla szkoły, która zbierze najwięcej karmy w przeliczeniu na jednego ucznia. Do akcji przystąpiły szkoły z terenu naszej gminy. Łącznie zebrano 725 kg karmy, która została przekazana Schronisku dla Zwierząt w Zamościu. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców nasza szkoła zebrała 358,240 kg karmy, co w przeliczeniu na jednego ucznia dało wynik 4,165 kg. Po raz trzeci najwięcej karmy w przeliczeniu na ucznia zebrała Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach.

    Uczestniczące w akcji szkoły otrzymały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Trzeszczany Pana Stanisława Czarnotę.

  • CLICKONMANIAC

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie CLICKONMANIAC organizowanym przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing.

    Do wojewódzkiego etapu zakwalifikował się:

    • - Klasa VI " Flyers" – Ferenc Amelia
    • - Klasa V "Movers"- Ferenc Julia
    • - Klasa IV "Starters" – Baj Bartosz

    Finał konkursu odbędzie się 23 kwietnia 2018 roku w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu. Trzymamy kciuki za naszego ucznia i życzymy powodzenia!!!

  • Rekonstrukto - pokazy historyczne

    6 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym przygotowanym przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto.

    W programie znalazły się:

    • - żywa lekcja historii
    • - prezentacja obyczajów i kultury epoki
    • - przegląd ekwipunku i uzbrojenia
    • - dawne narzędzia tortur
  • Zabawa choinkowa

    27 stycznia 2018 roku przy dźwiękach skocznej muzyki, uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie karnawałowej. Na zabawę przybyli też najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, którzy swoim wdziękiem i popisami tanecznymi zachwycali przybyłych rodziców i dzieci. Tradycyjnie już stroną organizacyjną imprezy zajęła się Rada Rodziców, dla wszystkich dzieci przygotowano poczęstunek oraz paczki ze słodyczami.

  • Dzień Babci i Dziadka

    Bezcenne jest życiowe doświadczenie babć i dziadków, ich dobroć, ogromne serce, bezinteresowna i bezwarunkowa miłość oraz umiejętność przekazania umiłowania ojczyzny.

    Dzień Babci i Dziadka to jedne z najważniejszych świąt w roku. W Polsce te święta mają duże znaczenie, choć tradycje ich obchodów są stosunkowo krótkie. Babcie i Dziadkowie są wielką wartością dla społeczeństwa, przekazują życiową mądrość młodszym pokoleniom, są drogowskazem dla swoich dzieci i wnuków, oraz innych osób, które jeszcze niepewnie stawiają pierwsze kroki na drodze życia.

    Dnia 26 stycznia 2017roku gościliśmy w szkole Babcie i Dziadków naszych uczniów, aby z wyrazami szacunku i wdzięczności za trud i poświęcenie dla wnuków uczcić ich święto. W spotkaniu uczestniczyli bohaterowie uroczystości czyli babcie i dziadkowie, licznie przybyli rodzice i zaproszeni goście honorowi:

    1. Wójt Gminy Trzeszczany – Pan Stanisław Czarnota
    2. Ksiądz Proboszcz parafii w Trzeszczanach – ks. Marek Barszczowski
    3. Ksiądz kanonik – ks. Włodzimierz Kwietniewski
    4. Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Trzeszczanach - Pani Dorota Błaszczuk
    5. Kierownik GOPS-u w Trzeszczanach - Pani Anna Maciuk
    6. Dyrektor GOK-u w Trzeszczanach - Pan Stanisław Wojczuk
    7. Przewodniczący Rady Szkoły - Pan Tomasz Borys
    8. Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej – Pani Zofia Kowalska
    9. Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Trzeszczany i sekretarz Rady Rodziców i- Pani Jolanta Wołk

    Program uroczystości przygotowany przez całą społeczność uczniowską i nauczycieli naszej szkoły pozwolił babciom i dziadkom przenieść się w magiczny świat bajek i baśni. Dużo pozytywnych emocji wniosły piosenki zaprezentowane przez chórek szkolny. Uroku piosenkom dodawały bajkowe stroje , w które ubrane byli wykonawcy. Wszyscy mali artyści w podziękowaniu za trud włożony w przygotowanie tego święta otrzymali słodycze.

    Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Korzeniowska serdecznie podziękowała:

    1. babciom i dziadkom za liczne przybycie,
    2. zaproszonym gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością,
    3. chórkowi szkolnemu oraz wszystkim nauczycielom i uczniom za trud i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości,
  • Sptkanie z policjantem

    23 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami: Panem Jackiem Wrzyszczem - naszym dzielnicowym oraz Panem Marcinem Kaziukiem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy.

  • Sptkanie opłatkowe

    „LEĆ KOLĘDO OGRZEJ SERCA DZIECIOM W SYRII I W LIBANIE” – pod takim hasłem 21 grudnia w klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie oraz wszyscy pracownicy szkoły podstawowej i gimnazjum spotkali się na wspólnym opłatku.

    Spotkanie rozpoczęło się kolędowaniem w wykonaniu Koła Misyjnego i chóru działającego w szkole podstawowej. Uczniowie zaprezentowali bożonarodzeniową scenkę misyjną nawiązującą do trudnej sytuacji dzieci objętych wojną w Syrii i w Libanie. Zaprezentowany program zachęcał do refleksji nad tajemnicą narodzin króla, który jest miłością. Zebrane datki podczas występu „małych misjonarzy” zostały przeznaczone na projekty Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, które w tym roku w sposób szczególny pamiętają o rówieśnikach z terenu Syrii i Libanu.

    Po odczytaniu przez przez proboszcza ks. Marka Barszczowskiego fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa był czas łamania się opłatkiem i składania sobie serdecznych życzeń.

  • Mikołajki

    6 grudnia 2017 roku do naszej szkoły przybył niezwykły gość – Święty Mikołaj. W wielkim worku przyniósł dla wszystkich grzecznych dzieci wspaniałe prezenty. Dziękujemy Święty Mikołaju, obiecujemy, że będziemy grzeczni i zapraszamy w następnym roku.

  • Andrzejki

    Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Katarzyny Jarosiewicz we współpracy z wychowawcami klas w dniu 30 listopada 2017 roku zorganizował zabawę andrzejkową. W przygotowanej przez uczniów klasy VI "Komnacie Wróżb", każdy mógł poznać swoją przyszłość. Wróżby i przepowiednie przygotowali uczniowie z klasy V. Klasa VII zorganizowała słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów oraz zapewniła właściwą oprawę muzyczną.

  • II Turniej Tenisa Stołowego „Z myślą o misjonarzach”

    W hali sportowej Zespołu Szkół w Białopolu 24 listopada odbył się II Turniej Tenisa Stołowego „Z myślą o misjonarzach”. W rozgrywkach organizowanych przez Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej wzięło udział 102 uczestników z 10 szkół.

    Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pasterz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, który w czasie rozgrywek wyraził nadzieję, że turniej może stać się zalążkiem do odkrywania powołania misyjnego wśród dzieci i młodzieży. Właśnie tę tematykę uczestnikom imprezy przybliżała pochodząca z Tanzanii s. Anafrida Biro ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki. W czasie, gdy na hali rozgrywane były mecze, siostra Anafrida prowadziła rozmowy, opowiadała o misjach, ale też pokazywała stroje i instrumenty muzyczne z terenów misyjnych.

    Naszą szkołę reprezentowali członkowie Koła Misyjnego: Joanna Dziki i Aleksandra Jeleń z klasy 5 oraz Mikołaj Saweczko i Kacper Mudiuk z klasy 6. W kategorii klas 5-6 SP, Ola Jeleń zajęła II miejsce a Asia Dziki III miejsce.

    Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

  • Szkolne Koło Misyjne

    „NIE MOŻEMY ZROBIĆ NIC WIELKIEGO – ZA TO MAŁE RZECZY Z WIELKĄ MIŁOŚCIĄ” – słowami Matki Teresy z Kalkuty 22 listopada 2017 r. rozpoczął się uroczysty apel, inaugurujący działalność Szkolnego Koła Misyjnego.

    Dzięki przychylności Pani Dyrektor szkoły - Małgorzaty Korzeniowskiej i dużemu zaangażowaniu ks. Marka Barszczowskiego - proboszcza parafii, szkoła została wzbogacona o czynny udział dzieci w Papieskim Dziele Misyjnym.

    Celem działalności koła jest rozbudzenie w dzieciach wrażliwości misyjnej, oraz poczucia solidarności duchowej i materialnej z rówieśnikami i misjonarzami na całym świecie.

    Podczas apelu dzieci z Koła Misyjnego zaprezentowały inscenizację, która przybliżyła problemy, z jakimi borykają się milionowe rzesze ludzi mieszkające na różnych kontynentach. Chęć niesienia pomocy braciom i siostrom z dalekich krajów zadeklarowało 32 uczniów z klas III-VII. Podniosłym momentem dla „małych misjonarzy,” było przystąpienie do obrzędu przyjęcia do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Wiele wzruszeń dostarczył moment otrzymania legitymacji i pamiątkowych różańców z rąk ks. Andrzeja Łuszcza - Dyrektora Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.

    Ksiądz Dyrektor przepełniony radością, skierował do dzieci wiele ciepłych słów, które zachęciły „małych misjonarzy” do podejmowania inicjatyw na rzecz Misji. Na długo w pamięci pozostaną wspólnie śpiewane piosenki misyjne.

    Wierzymy, że praca Koła Misyjnego będzie przynosiła obfite owoce w dziele ewangelizacji.

  • Polsko! Nie jesteś TY już niewolnicą!

    Dzień 11 listopada jest dniem ,w którym Polska w 1918 roku odzyskała niepodległość . W przeddzień tego święta w naszej szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy 4 wraz z wychowawcą panią Alicją Chruścicką i chór szkolny pod kierownictwem pani Barbary Gryn.

    Uroczystość ta miała charakter szkolnych obchodów święta państwowego. Celem jej było ukazanie uczniom naszej szkolnej społeczności fragmentu historii Ploski – czasu zaborów aż do zwycięstwa i niepodległej Polski. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

  • Konkurs piosenki religijnej

    25 października 2017 roku zespół wokalny „Wesołe Nutki” z naszej szkoły uczestniczył w XVII Konkursie Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość”. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął  JE Marian Rojek Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.

    Celem konkursu było przybliżenie znaczenia wartości chrześcijańskich w życiu młodych ludzi; profilaktyka przeciwko agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży; kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i patriotyzmu; edukacja włączająca uczniów niepełnosprawnych; umożliwienie młodym ludziom prezentacji swoich utworów na scenie; rozwój kultury muzyczno – religijnej wśród dzieci i młodzieży; sprzyjanie twórczej wymianie doświadczeń artystycznych; integracja środowiska wykonawców, nauczycieli, instruktorów i opiekunów.

    Nasi młodzi artyści zdobyli WYRÓŻNIENIE za wykonanie piosenki pt. „Historia” Magdy Anioł. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Ślubowanie klas pierwszych

    19 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci klasy I na uczniów Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Trzeszczanach. Swój program artystyczny pierwszoklasiści rozpoczęli powitaniem zaproszonych gości, Panią dyrektor, nauczycieli i rodziców.

    Następnie zaprezentowali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję.

    Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Tradycyjnie pierwszoklasiści odcisnęli swoje palce w akcie ślubowania. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.

    Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w naszej szkole.

  • Tydzień Misyjny w naszej szkole

    W Tygodniu Misyjnym w naszej szkole gościli klerycy misyjni ze Zgromadzenia Księży Werbistów z Pieniężna - diakon Teodor Tomasik i alumn Paweł Wodzień. Klerycy przyjechali na zaproszenie proboszcza ks. Marka Barszczowskiego. 

    Goście ze swoim świadectwem, różnymi metodami docierali do wszystkich dzieci. Na lekcjach religii przybliżali dzieciom temat misji, opowiadali o problemach ludzi tam żyjących, o ich kulturze, wyglądzie, o potrzebach życia codziennego. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się stroje z krajów misyjnych, w które mogły się ubrać i instrumenty muzyczne, na których alumn wygrywał misyjne piosenki animacyjne. Wspólne śpiewanie piosenek połączone z zabawami dostarczyło wiele niezapomnianych wrażeń. Wizyta Księży Werbistów przygotowywała dzieci do utworzenia w szkole Koła Misyjnego. Był to czas zabawy, ale też refleksji nad potrzebą niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, zarówno materialnej, jak i duchowej.

    Wierzymy, że praca tworzącego się Koła Misyjnego będzie przynosiła same dobre owoce.

  • Dzień Papieski

    10 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole XVII Dzień Papieski. W uroczystości uczestniczyli: Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Korzeniowska, ks. proboszcz Marek Barszczowski, ks. kanonik Włodzimierz Kwietniewski oraz uczniowie i grono pedagogiczne. Program artystyczny przygotowali członkowie chóru szkolnego wraz z opiekunem panią Barbarą Gryn oraz panią Weroniką Kisielewicz. Zawołaniem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa: „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ!”. Uroczystość zakończyła się wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. proboszcz M. Barszczowski.

  • Rocznicę napaści ZSRR na Polskę

    28 września 2017 roku w Nieledwi odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Wzięły w niej udział delegacje uczniów z poszczególnych szkół, poczty sztandarowe, władze samorządowe na czele z Panem Wójtem Stanisławem Czarnotą, dyrektorzy szkół, zaproszeni goście i społeczność lokalna. Naszą szkołę tradycyjnie reprezentowali uczniowie klasy szóstej, poczet sztandarowy z opiekunem Panią Martą Kamieniecką  i Pani Dyrektor Małgorzata Korzeniowska.  

    Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Nieledwi, następnie wszyscy uczestnicy przeszli do Miejsca Pamięci Narodowej gdzie w hołdzie poległym złożono wieńce i zapalono znicze. Nad organizacją całości i oprawą artystyczną czuwał GOK w Trzeszczanach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieledwi.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

    4 września 2017 roku w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na uroczystym apelu Pani Dyrektor Małgorzata Korzeniowska serdecznie powitała społeczność uczniowską, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz rodziców. Życzyła wszystkim dużo zapału, cierpiwości i sił do pracy.

  • Dożynki

    27 sierpnia 2017 roku chór szkolny wystąpił z koncertem piosenek ludowych podczas Gminnych Dożynek, które odbyły się we wsi Bogucice. Uczniowie pod kierownictwem Pani Barbary Gryn zachwycili zgromadzonych widzów wspaniałym śpiewem oraz barwnymi  strojami. Podziękowaniem ze strony mieszkańców była grillowana kiełbaska i słodkie ciasteczka dla dzieci.